Uzależnienia
Alkoholizm
Leczenie

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań

Leczenie narkomanii

Uzależnienie od substancji to przewlekły stan polegający na kompulsywnym używaniu narkotyków i/lub alkoholu. Osoby uzależnione od substancji mogą nadal pić lub używać narkotyków pomimo potencjalnie poważnych problemów, jakie używanie substancji powoduje w ich życiu. Uzależnienie może negatywnie wpływać na każdą część życia danej osoby, w tym na zdrowie fizyczne i psychiczne, rodzinę i związki, zatrudnienie i finanse.

Leczenie narkomanii powinno więc odbyć się w Ośrodku, w którym zajmą się danym pacjentem specjaliści. W wielu przypadkach nagłe zaprzestanie lub zmniejszenie używania pewnych substancji bez nadzoru lekarza może być równie niebezpieczna. Terapia nie zawsze jest łatwa, ale dzięki  pomogła wielu osobom wyjść z zaburzeń związanych z używaniem substancji.

Leczenie uzależnień od narkotykówLeczenie narkomanii

Chociaż uzależnienie jest stanem chronicznym i złożonym, można je leczyć. Badania wykazały, że leczenie jest najskuteczniejsze, gdy jest zindywidualizowane, co oznacza, że jest dostosowane do konkretnych aspektów emocjonalnych, medycznych, psychospołecznych, związanych z zatrudnieniem, rodzinnych i innych danej osoby.

Osoba zażywająca substancje, które mogą powodować poważniejsze objawy odstawienia, lub która zmaga się z ciągłymi problemami emocjonalnymi, behawioralnymi lub poznawczymi, może być rekomendowana do leczenia w warunkach szpitalnych pod nadzorem medycznym. Dlatego warto postawić na leczenie narkomanii w naszym Ośrodku.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich rozważa leczenie uzależnienia od alkoholu lub narkotyków, pomożemy Ci zrozumieć, czym jest leczenie i zapoznać się z rodzajami programów leczenia uzależnień oraz wspólnymi terapiami stosowanymi podczas leczenia.

Wszelkie prawa zastrzeżone