Uzależnienia
Alkoholizm
Leczenie

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań

Zespół Otella

Syndrom Otella to zaburzenie psychiczne polegające na urojonej zazdrości, które może być wyleczone tylko przy odpowiednim leczeniu. Zazdrość jest powszechną emocją, która w pewnych okolicznościach może być uznana za patologiczną; niekiedy zaburzenie to przybiera cechy urojenia. Oznacza to, że podstawową osią zaburzenia jest patologiczna lub skrajna zazdrość, która wspiera ideę niewierności partnera.

Osoba cierpiąca na zespół Otella zachowuje się w sposób całkowicie irracjonalny. Innymi słowy, jednostka widzi to, co chce zobaczyć, nie zastanawiając się, czy istnieje lub nie istnieje dowód na ich przekonania. Ich największym zmartwieniem w związku jest skrupulatne poszukiwanie dowodów, które oddają ich partnera. Będą przeglądać telefon komórkowy i komputer partnera i stale pytać ich o ich rutynę. Ich urojenia mogą nawet doprowadzić do tego, że uwierzą, że ich partner zmienił swoje nawyki, odkąd stał się niewierny.

Choroba OtellaZespół Otella

Syndrom Otella to stan, który może mieć poważne konsekwencje ze względu na niekontrolowaną i irracjonalną zazdrość, która osacza cierpiących. W niektórych przypadkach osoba myśli, że jest ofiarą spisku i czuje się zdradzona przez swojego partnera.

Inni ludzie mogą również odgrywać rolę w zachęcaniu do zazdrości. Ważne staje się wszystko, co potwierdza podejrzenia jednostki.

Syndrom Otella objawy

  • Ciągłe przesłuchiwanie i sprawdzanie nawyków partnera.
  • Nagłe podejrzenie, że istnieje inna osoba bez jakiegokolwiek dowodu.
  • Niezdolność do kontrolowania zazdrości z powodu braku świadomości.
  • Niezdolność do kontrolowania impulsów.
  • Ciągłe poszukiwanie wyjaśnień uzasadniających podejrzenia i błędne interpretacje zachowań znaczącej drugiej osoby.

Wszelkie prawa zastrzeżone